Simple hierarchical select (8.x-1.0-alpha5) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: - None -
id: - Tiada -

en: Depth
id: Kedalaman

en: Expose
id: Ekspos

en: Add another item
id: Tambahkan item lain

en: Is one of
id: Adalah bagian dari

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
id: Kedalaman akan cocok dengan node yang diberi tag dengan istilah dalam hierarki. Misalnya, jika Anda memiliki istilah "buah" dan istilah anak "apel", dengan kedalaman 1 (atau lebih tinggi) maka penyaringan untuk istilah "buah" akan mendapatkan node yang ditandai dengan "apel" dan juga "buah". Jika negatif, sebaliknya adalah benar; Mencari "apel" juga akan mengambil node yang ditandai dengan "buah" jika kedalamannya adalah -1 (atau lebih rendah).

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
id: Kosakata yang salah dipilih. Silahkan ganti di pilihan.

en: No results text
id: Teks tidak ada hasil

en: Choose some options
id: Tentukan beberapa pilihan

en: Choose an option
id: Tentukan pilihan
