Shunt (8.x-2.0-beta2) - en to ca translation catalogue (12 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Label
ca: Etiqueta

en: label
ca: etiqueta

en: Hello world!
ca: Hola món!

en: Performance and scalability
ca: Rendiment i escalabilitat
