Shunt (8.x-2.0-beta2) - en to es translation catalogue (12 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Cancel
es: Cancelar

en: Description
es: Descripción

en: Enable
es: Activar

en: Disable
es: Desactivar

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Label
es: Etiqueta

en: label
es: etiqueta

en: Hello world!
es: ¡Hola, mundo!

en: Performance and scalability
es: Rendimiento y escalabilidad
