Shunt (8.x-2.0-beta2) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: Performance and scalability
fa: عملکرد و مقیاس‌پذیری

en: Example modules
fa: ماژول‌های نمونه
