Shunt (8.x-2.0-beta2) - en to gl translation catalogue (10 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Label
gl: Etiqueta

en: label
gl: etiqueta
