Shunt (8.x-2.0-beta2) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: label
hi: लेबल
