Shunt (8.x-2.0-beta2) - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Label
ro: Etichetă

en: label
ro: etichetă
