Shunt (8.x-2.0-beta3) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Reset
pt: Redefinir

en: Label
pt: Rótulo

en: label
pt: rótulo

en: Hello world!
pt: Olá mundo!

en: Performance and scalability
pt: Performance e escalabilidade

en: Example modules
pt: Módulos de exemplo
