Shunt (8.x-2.0-beta4) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Reset
ru: Сбросить

en: Label
ru: Метка

en: Protected
ru: Защищено

en: label
ru: метка

en: Hello world!
ru: Привет мир!

en: Performance and scalability
ru: Производительность и масштабируемость

en: Example modules
ru: Пример модулей
