Shunt (8.x-2.0-beta2) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Label
de: Beschriftung

en: label
de: Beschriftung

en: Hello world!
de: Hallo Welt!

en: Performance and scalability
de: Leistungsstärke und Skalierbarkeit

en: Example modules
de: Beispielmodule
