ShURLy (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Forms
id: Formulir

en: user
id: anggota

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Date
id: Tanggal

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Create
id: Buat

en: Block
id: Blok

en: Not found
id: Tidak ditemukan

en: Custom
id: Tersuai

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: API key
id: Kunci API

en: Source
id: Sumber

en: Changed
id: Berubah

en: Client
id: Klien

en: Apply
id: Terapkan

en: Base URL
id: URL dasar

en: Offset
id: Letak

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Current user
id: Anggota sekarang

en: Filter the view to the currently logged in user.
id: Menyaring view ke pengguna yang sekarang login.

en: Custom URL
id: URL kustom

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Edit URL
id: Sunting URL

en: Asc
id: Urutan turun
