ShURLy (8.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: Forms
fa: ورقه ها

en: user
fa: کاربر

en: Operations
fa: عمل ها

en: Cancel
fa: لغو

en: Date
fa: تاریخ

en: Links
fa: واصلیها

en: Reset
fa: اعاده

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: User
fa: کاربر

en: User ID
fa: هویت کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Create
fa: ایجاد

en: Block
fa: قالبک

en: Custom
fa: سفارشی

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Source
fa: منبع

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Current user
fa: کاربر جاری

en: Filter the view to the currently logged in user.
fa: صافی نمودن نما به کاربر وارد شده فعلی.

en: Custom URL
fa: آدرس URL سفارشی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Edit URL
fa: تدوین آدرس

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
