ShURLy (8.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: user
tr: kullanıcı

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Date
tr: Tarih

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: User
tr: Kullanıcı

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Create
tr: Oluştur

en: Block
tr: Blok

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Custom
tr: Özel

en: Desc
tr: Azalan

en: Clicks
tr: Tıklamalar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: minutes
tr: dakika

en: Source
tr: Kaynak

en: Changed
tr: Değişti

en: Apply
tr: Uygula

en: Base URL
tr: Temel URL

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Redirect URL
tr: Yönlendirilen URL

en: Current user
tr: Şu anki kullanıcı

en: Filter the view to the currently logged in user.
tr: Oturum açmış kullanıcıya göre, görünüme süzgeç uygular.

en: Custom URL
tr: Özel URL

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Edit URL
tr: URL düzenle

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
