ShURLy (8.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Forms
fr: Formulaires

en: user
fr: utilisateur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Link
fr: Lien

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Text
fr: Texte

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Create
fr: Créer

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Custom
fr: Personnalisé

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Clicks
fr: Clics

en: Created date
fr: Date de création

en: API key
fr: Clé d'API

en: Changed
fr: Modifié

en: Proceed
fr: Procéder

en: Base URL
fr: URL de base

en: Text to display
fr: Texte à afficher

en: Redirect URL
fr: Adresse URL de redirection

en: Current user
fr: Utilisateur courant

en: Filter the view to the currently logged in user.
fr: Filtre la vue en fonction de l'utilisateur actuellement connecté

en: Short URL
fr: URL courte

en: Custom URL
fr: URL personnalisée

en: Edit URL
fr: Modifier l'URL

en: deactivate
fr: désactiver

en: Invalid URL.
fr: URL invalide.

en: The source URL which generates a redirect
fr: L'URL source qui génére la redirection

en: The destination URL
fr: L'URL de destination
