Signature pad widget (8.x-1.11) - en to cs translation catalogue (16 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Remove
cs: Odstranit

en: Save
cs: Uložit

en: Signature
cs: Podpis

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Clear
cs: Vymazat

en: About
cs: Popis

en: File directory
cs: Adresář souborů

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
cs: Nadpis se používá pro vyskakovací okno, když uživatel přetáhne myš na obrázek.

en: Max width
cs: Maximální šířka

en: Alternative text
cs: Alternativní text

en: Field types
cs: Typy polí

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
cs: Volitelný podadresář složky pro nahrané soubory. Nezadávejte počáteční ani koncové lomítko.

en: Max height
cs: Maximální výška

en: Maximum Width
cs: Maximální šířka

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
cs: Stručný popis obrázku používaný čtečkami a zobrazený, pokud se obrázek nestáhne. Důležité pro přístupnost.
