Signature pad widget (8.x-1.11) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Remove
it: Elimina

en: Save
it: Salva

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Signature
it: Firma

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Clear
it: Cancella

en: About
it: Informazioni

en: File directory
it: Cartella file

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
it: Il titolo è usato come tooltip quando l'utente posiziona il mouse sopra l'immagine.

en: Max width
it: Larghezza massima

en: Alternative text
it: Testo alternativo

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
it: Sottocartella opzionale all'interno della destinazione del file da caricare. Non includere slash iniziali o finali.

en: Max height
it: Altezza massima
