Signature pad widget (8.x-1.12) - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Remove
ar: حذف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Save
ar: حفظ

en: Background Color
ar: لون الخلفيّة

en: Signature
ar: التوقيع

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Clear
ar: مسح

en: About
ar: حول

en: File directory
ar: دليل الملف

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ar: يظهر العنوان عندما يمر سهم الماوس فوق الصورة.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
ar: مجلد فرعي اختياري في مجلد الرفع الذي ستخزّن فيه الملفات. لا تدرج خط مائلا لا قبل ولا بعد.
