Signature pad widget (8.x-1.12) - en to hr translation catalogue (12 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Remove
hr: Ukloni

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Save
hr: Spremi

en: Signature
hr: Potpis

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Clear
hr: Očisti

en: About
hr: Opis

en: File directory
hr: Direktorij datoteke

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hr: Naziv se koristi kao iskočnik kada korisnik zadrži pokazivač nad slikom.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
hr: Proizvoljni poddirektorij unutar odredišta otpreme gdje će se spremati datoteke. Ne unosite početne ili završne kose crte.
