Signature pad widget (8.x-1.12) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Title
id: Judul

en: Remove
id: Hapus

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Save
id: Simpan

en: Signature
id: Tanda tangan

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Clear
id: Bersihkan

en: About
id: Tentang

en: File directory
id: Direktori berkas

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
id: Judul digunakan sebagai balon tip ketika pengguna mengarahkan kursor diatas gambar.

en: Alternative text
id: Teks alternatif

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
id: Subdirektori opsional dalam tujuan upload dimana berkas akan disimpan. Jangan sertakan garis miring sebelumnya atau garis miring.
