Signature pad widget (8.x-1.12) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Remove
ja: 削除

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Save
ja: 保存

en: Background Color
ja: 背景色

en: Signature
ja: 署名

en: Background color
ja: 背景色

en: Clear
ja: クリアー

en: Max Width
ja: 最大幅

en: About
ja: アバウト

en: File directory
ja: ファイルディレクトリー

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ja: このタイトルは画像の上にマウスを置いた時、ツールチップに表示されます。

en: Min width
ja: 最小の幅

en: Max width
ja: 最大の幅

en: Alternative text
ja: 代替テキスト

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
ja: アップロードされたファイルが保存されるサブディレクトリー(オプション)。前後にスラッシュをつけないようにしてください。

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
ja: この説明文は、スクリーンリーダーによる読み上げや、画像がロードされていないときに表示するために使われます。アクセシビリティを保つために重要です。
