Signature pad widget (8.x-1.12) - en to lt translation catalogue (15 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Remove
lt: Pašalinti

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Save
lt: Saugoti

en: Signature
lt: Parašas

en: Background color
lt: Fono spalva

en: Clear
lt: Išvalyti

en: About
lt: Apie

en: File directory
lt: Failo aplankas

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
lt: Pavadinimas naudojamas kaip užuomina kai kursoriumi užeinama ant vaizdo.

en: Alternative text
lt: Alternatyvus tekstas

en: Field types
lt: Laukelių tipai

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
lt: Pasirinkta sub direktorija kur bus saugomi įkelti failai. Nei pradžioje nei pabaigoje nepalikite įžambių brukšnių.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
lt: Trumpas vaizdo, naudojamo ekrano skaitytuvų ir rodomo, kai vaizdas neįkeliamas, aprašymas. Tai svarbu prieinamumui.
