Signature pad widget (8.x-1.12) - en to no translation catalogue (16 entries)

en: Title
no: Tittel

en: Remove
no: Fjern

en: Disabled
no: Deaktivert

en: Enabled
no: Aktivert

en: Save
no: Lagre

en: Background Color
no: Bakgrunnsfarge

en: Signature
no: Signatur

en: Background color
no: Bakgrunnsfarge

en: Clear
no: Tøm

en: About
no: Om

en: File directory
no: Filmappe

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
no: Tittelen brukes som verktøytips når brukeren har musa over bildet.

en: Alternative text
no: Alternativ tekst

en: Field types
no: Felttyper

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
no: Valgfri underkatalog innen opplasting mål hvor filene blir lagret. Ta ikke med foregående eller etterfølgende skråstrek.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
no: Kort beskrivelse av bildet som brukes av skjermlesere og vises når bildet ikke er lastet inn. Dette er viktig for tilgjengelighet.
