Signature pad widget (8.x-1.12) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Title
pt: Título

en: Remove
pt: Remover

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Save
pt: Guardar

en: Signature
pt: Assinatura

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Sign
pt: Assinatura

en: About
pt: Sobre

en: File directory
pt: Diretório de ficheiros

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
pt: O título é usado como uma mensagem quando o utilizador passa com o rato sobre a imagem.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
pt: Subdiretório opcional dentro da diretório de destino de carregamento, onde os ficheiros serão armazenados. Não inclua barras nem no início nem no fim do caminho.
