Signature pad widget (8.x-1.12) - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Remove
ro: Elimină

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Save
ro: Salvare

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Signature
ro: Semnătura

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Clear
ro: Elimină

en: About
ro: Despre

en: File directory
ro: Folder fișiere

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ro: Titlul este folosit ca un sfat când utilizatorul trece cu mouse-ul peste imagine.

en: Alternative text
ro: Text alternativ

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
ro: Subdirector opțional în cadrul destinației de încărcare unde fișierele vor fi păstrate. Nu includeți liniuțe oblice anterioare sau posterioare.
