Signature pad widget (8.x-1.12) - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Remove
sv: Ta bort

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Save
sv: Spara

en: Background Color
sv: Bakgrundsfärg

en: Signature
sv: Signatur

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Clear
sv: Rensa

en: About
sv: Om

en: File directory
sv: Filkatalog

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
sv: Titeln syns i en ruta när användaren för musen över bilden.

en: Max width
sv: Största bredd

en: Alternative text
sv: Alternativ text

en: Field types
sv: Fälttyper

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
sv: Valbar underkatalog för den plats där filen kommer att lagras. Inkludera ej snedstreck i början eller slutet av katalognamnet.

en: Max height
sv: Högsta höjd

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
sv: Kort beskrivning av bilden som används av skärmläsare och visas om bilden inte laddas. Detta är viktigt för tillgängligheten.
