Signature pad widget (8.x-1.12) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Remove
tr: Kaldır

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Save
tr: Kaydet

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Signature
tr: İmza

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Clear
tr: Temizle

en: About
tr: Hakkında

en: File directory
tr: Dosya klasörü

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
tr: Başlık fare resim üzerinde gezinirken ipucu olarak gösterilecektir.

en: Alternative text
tr: Alternatif metin

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
tr: Dosyaların saklanacağı yükleme konumunda isteğe bağlı alt dizin. Önüne ya da ardına eğik çizgi (/) eklemeyin.

en: Max height
tr: En fazla yükseklik
