Signature pad widget (8.x-1.6) - en to pl translation catalogue (14 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Remove
pl: Usuń

en: Save
pl: Zapisz

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Signature
pl: Podpis

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Sign
pl: Oznacz

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Max Width
pl: Maks. szerokość

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
pl: Ten tytuł jest wyświetlany jako dymek kiedy użytkownik najeżdża kursorem nad obrazek.

en: Alternative text
pl: Tekst alternatywny

en: Field types
pl: Typy pól

en: Max height
pl: Maksymalna wysokość

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
pl: Krótki opis, który jest wyświetlany jeśli obraz nie został załadowany. Jest używany przez czytniki ekranu i poprawia dostępność.
