Signature pad widget (8.x-1.8) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Save
nl: Opslaan

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Signature
nl: Ondertekening

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Sign
nl: Ondertekenen

en: Clear
nl: Wissen

en: About
nl: Over

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
nl: De titel wordt getoond als de gebruiker met de muis over de afbeelding beweegt.

en: Alternative text
nl: Tekstalternatief

en: Field types
nl: Veldtypes

en: Minimum Width
nl: Minimale breedte

en: Max height
nl: Maximale hoogte

en: Maximum Width
nl: Maximale breedte

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
nl: Korte beschrijving van de afbeelding voor schermlezers die getoond wordt als de afbeelding niet beschikbaar is. Dit is van belang voor toegankelijkheid.
