Signature pad widget (8.x-1.9) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Remove
fr: Retirer

en: Save
fr: Enregistrer

en: Background Color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Sign
fr: Signer

en: Clear
fr: Vider

en: Max Width
fr: Largeur maximale

en: About
fr: À propos

en: File directory
fr: Répertoire du fichier

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
fr: Le titre apparaît sous forme d'infobulle lorsque l'utilisateur survole l'image avec sa souris.

en: Max width
fr: Largeur maximale

en: Alternative text
fr: Alternative textuelle

en: Field types
fr: Types de champs

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
fr: Sous-répertoire optionnel dans le répertoire de transfert où les fichiers seront stockés. Ne pas inclure de slash avant ou après.

en: Max height
fr: Hauteur max

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
fr: Brève description de l'image utilisée par les lecteurs d'écran et affichée lorsque l'image n'est pas chargée. Ceci est important pour l'accessibilité.
