Simple A/B (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Entity
it: Entità

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Created by
it: Creato da

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Administrative description
it: Descrizione per l'amministratore

en: Administrative name
it: Nome per l'amministrazione

en: Master
it: Principale

en: Custom Block
it: Blocco personalizzato
