Simple A/B (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: 1 day
ja: 1日

en: Id
ja: ID

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Entity
ja: エンティティ

en: Apply
ja: 適用

en: Lifetime
ja: 有効期間

en: 5 minutes
ja: 5分

en: 30 minutes
ja: 30分

en: 1 minute
ja: 1分

en: Offset
ja: オフセット

en: Variations
ja: バリエーション

en: Created by
ja: 作成者

en: Google Analytics
ja: Google アナリティクス

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Administrative description
ja: 管理用の説明

en: 30 days
ja: 30日

en: Administrative name
ja: 管理用名称

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Entity id
ja: エンティティ id

en: Custom Block
ja: カスタム・ブロック
