Simple Access Log (2.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Administration
it: Amministrazione

en: Reset
it: Ripristina

en: Path
it: Percorso

en: Statistics
it: Statistiche

en: Page
it: Pagina

en: Desc
it: Disc

en: Page Title
it: Titolo della pagina

en: Sort by
it: Ordina per

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: The user ID
it: L'ID dell'utente

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Referer
it: Referente

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.

en: Exclude paths
it: Escludi percorsi

en: Master
it: Principale
