Simple account policy (1.0.11) - en to de translation catalogue (37 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Username
de: Benutzername

en: Subject
de: Betreff

en: now
de: jetzt

en: Security
de: Sicherheit

en: Activate
de: Aktivieren

en: About
de: Über

en: Scheduling
de: Zeitplanung

en: next month
de: nächsten Monat

en: next week
de: nächste Woche

en: Block users
de: Benutzer sperren

en: last month
de: letzter Monat

en: Block user
de: Benutzer sperren

en: 1 minute ago
de: vor 1 Minute

en: 1 hour ago
de: vor 1 Stunde

en: yesterday
de: gestern

en: tomorrow
de: morgen

en: just now
de: jetzt gerade

en: Account policy
de: Profilrichtlinie

en: The email does not satisfy the account policy rules.
de: Die E-Mail-Adresse entspricht nicht den Richtlinien

en: The user name does not satisfy the account policy rules.
de: Der Benutzername entspricht nicht der Richtlinie

en: @time minutes ago
de: @time Minuten vor

en: @time hours ago
de: @time Stunden vor

en: @time days ago
de: Vor @time Tagen

en: @time weeks ago
de: @time vor Wochen

en: in a minute
de: innerhalb einer Minute

en: in @time minutes
de: innerhalb von @time Minuten

en: in an hour
de: innerhalb einer Stunde

en: in @time hours
de: innerhalb von @time Stunde

en: in @time weeks
de: innerhalb von @time Wochen

en: Configure the account policy.
de: Der Profilrichtlinie konfigurieren.

en: The username must match the email address.
de: Der Benutzername und die E-Mail-Adresse müssen gleich sein.

en: This user bypasses the account policy.
de: Dieser Benutzer verwendet die Profilrichtlinie nicht.

en: Must match %pattern.
de: Muss %pattern entsprechen.

en: Must begin with %pattern.
de: Muss mit %pattern beginnen.

en: Must end with %pattern.
de: Muss mit %pattern enden.

en: Must contain %pattern.
de: Muss %pattern enthalten.
