Simple account policy (1.0.11) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Block
nl: Blok

en: now
nl: nu

en: Security
nl: Beveiliging

en: Activate
nl: Activeer

en: About
nl: Over

en: Scheduling
nl: Planning

en: next month
nl: volgende maand

en: next week
nl: volgende week

en: Block user
nl: Gebruiker blokkeren

en: 1 minute ago
nl: 1 minuut geleden

en: 1 hour ago
nl: 1 uur geleden

en: yesterday
nl: gisteren

en: tomorrow
nl: morgen

en: just now
nl: zojuist

en: Account policy
nl: Profielbeleid

en: The email does not satisfy the account policy rules.
nl: Het e-mail adres voldoet niet aan de beleidsregels

en: The user name does not satisfy the account policy rules.
nl: De gebruikersnaam voldoet niet aan de beleidsregels.

en: @time minutes ago
nl: @time minuten geleden

en: @time hours ago
nl: @time uur geleden

en: @time days ago
nl: @time dagen geleden

en: @time weeks ago
nl: @time weken geleden

en: in a minute
nl: binnen een minuut

en: in @time minutes
nl: binnen @time minuten

en: in an hour
nl: binnen een uur

en: in @time hours
nl: binnen @time uur

en: in @time weeks
nl: binnen @time weken

en: Configure the account policy.
nl: Het profielbeleid configureren.

en: The username must match the email address.
nl: Gebruikersnaam en e-mail adres moeten hetzelfde zijn.

en: This user bypasses the account policy.
nl: Deze gebruiker maakt geen gebruik van het profielbeleid.

en: Must match %pattern.
nl: Moet overeenkomen met %pattern.

en: Must begin with %pattern.
nl: Moet beginnen met %pattern.

en: Must end with %pattern.
nl: Moet eindigen op %pattern.

en: Must contain %pattern.
nl: Moet %pattern bevatten.

en: The username can only be set once.
nl: De gebruikersnaam kan slechts één keer worden ingesteld.

en: The username cannot be changed.
nl: De gebruikersnaam kan niet worden gewijzigd.
