Simple Address (1.0.2) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Country
it: Paese

en: Address
it: Indirizzo

en: City
it: Città

en: Postal code
it: Codice postale

en: Postal Code
it: Codice postale

en: Country code
it: Prefisso internazionale

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Available countries
it: Paesi disponibili

en: If no countries are selected, all countries will be available.
it: Se nessun paese viene esplicitamente selezionato, saranno tutti disponibili.
