Simple Block (8.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Content
de: Inhalt

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Simple
de: Einfach

en: Block description
de: Blockbeschreibung

en: The block title.
de: Der Titel des Blocks.

en: Block content
de: Inhalt blockieren
