Simple Block (8.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Edit
fa: ویرایش

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Text
fa: متن

en: ID
fa: شناسه

en: Simple
fa: ساده

en: Block description
fa: توضیحات بلوک
