Simple Block (8.x-1.4) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Block title
hi: ब्लॉक का शीर्षक

en: Edit
hi: संपादित करें

en: ID
hi: आईडी

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Configure block
hi: ब्लॉक को विन्यस्त करें
