Simple Block (8.x-1.6) - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Block title
ar: عنوان الصندوق

en: Edit
ar: تحرير

en: ID
ar: المعرف ID

en: Clone
ar: استنساخ

en: Configure block
ar: ضبط الصندوق

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
ar: الاسم المقروء من طرف الجهاز مستخدم مسبقا. يجب أن يكون فريدا.
