Simple Block (8.x-1.7) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Block title
fr: Titre du bloc

en: Edit
fr: Modifier

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Clone
fr: Cloner

en: Configure block
fr: Configurer le bloc

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
fr: Le nom système est déjà utilisé. Il doit être unique.
