Simple Block (8.x-1.7) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Block title
ja: ブロックのタイトル

en: Edit
ja: 編集

en: Clone
ja: 複製

en: Configure block
ja: ブロックの設定

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
ja: このシステム内部名称は既に利用されています。固有の名前を指定してください。
