Simple Block (8.x-1.7) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Block title
pt: Título do bloco

en: Edit
pt: Editar

en: Clone
pt: Clonar

en: Configure block
pt: Configurar bloco

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
pt: O nome de máquina já está em uso. Tem de ser único.
