Simple cron (1.0.0-rc2) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Weight
it: Peso

en: Default
it: Predefinito

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Module
it: Modulo

en: Never
it: Mai

en: Configuration
it: Configurazione

en: Provider
it: Fonte esterna

en: seconds
it: secondi

en: First
it: Primo

en: Examples
it: Esempi

en: Locked
it: Bloccato

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
it: Tentativo di riavviare cron mentre è già attivo.

en: Unlock
it: Sbloccare
