Simple Cron (1.0.0) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Type
ja: タイプ

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Weight
ja: ウェイト

en: Default
ja: デフォルト

en: Unknown
ja: 不明

en: Module
ja: モジュール

en: Never
ja: なし

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Provider
ja: プロバイダー

en: seconds
ja: 秒

en: First
ja: 最初

en: Last run
ja: 最終実行

en: Cron
ja: cron

en: Examples
ja: 例

en: Locked
ja: ロック

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
ja: cronが重複して実行されました。

en: Unlock
ja: ロック解除
