Simple Currency Converter (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (207 entries)

en: None
hu: Nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Disclaimer
hu: Korlátozott felelősségi nyilatkozat

en: Sent
hu: Elküldve

en: Ban
hu: Bani

en: Euro
hu: Euró

en: Canadian Dollar
hu: Kanadai dollár

en: Australian Dollar
hu: Ausztrál dollár

en: Japanese Yen
hu: Japán jen

en: Swiss Franc
hu: Sváci frank

en: Danish Krone
hu: Dán korona

en: Hong Kong Dollar
hu: Hongkongi dollár

en: Hungarian Forint
hu: Magyar forint

en: Norwegian Krone
hu: Norvég korona

en: New Zealand Dollar
hu: Új-zélandi dollár

en: Swedish Krona
hu: Svéd korona

en: Singapore Dollar
hu: Szingapúri dollár

en: Yen
hu: Jen

en: Mexican Peso
hu: Mexikói peso

en: Cordoba
hu: Córdoba

en: Lira
hu: Líra

en: -- None --
hu: -- Nincs --

en: Guarani
hu: Guaraní

en: Dollar
hu: Dollár

en: Pound
hu: Font

en: Afghan Afghani
hu: Afgán afgháni

en: Afghani
hu: Afgháni

en: Netherlands Antillean Guilder
hu: Holland Antillák gulden

en: Guilder
hu: Gulden

en: Angolan Kwanza
hu: Angolai kwanza

en: Argentine Peso Moneda Nacional
hu: Argentin peso

en: Centavos
hu: Centavo

en: Argentine Peso
hu: Argentin peso

en: Aruban Florin
hu: Arubai guilder

en: Azerbaijanian Manat
hu: Azerbajdzsáni új manat

en: New Manat
hu: Új manat

en: Bosnia-Herzegovina Convertible Mark
hu: Bosnyák konvertibilis márka

en: Convertible Marka
hu: Konvertibilis márka

en: Barbadian Dollar
hu: Barbadosi dollár

en: Bangladeshi Taka
hu: Bangladesi taka

en: Bahraini Dinar
hu: Bahreini dinár

en: Dinar
hu: Dinár

en: Burundian Franc
hu: Burundi frank

en: Franc
hu: Frank

en: Bermudan Dollar
hu: Bermudai dollár

en: Brunei Dollar
hu: Brunei dollár

en: Bolivian Boliviano
hu: Bolíviai boliviano

en: Bolivianos
hu: Bolivano

en: Brazilian Real
hu: Brazil reál

en: Reais
hu: Reál

en: Bahamian Dollar
hu: Bahamai dollár

en: Bhutanese Ngultrum
hu: Bhutani ngultrum

en: Botswanan Pula
hu: Botswanai pula

en: Pulas
hu: Pula

en: Belize Dollar
hu: Belizei dollár

en: Congolese Franc
hu: Kongói frank

en: Chilean Peso
hu: Chilei peso

en: Chinese Yuan Renminbi
hu: Kínai jüan

en: Colombian Peso
hu: Kolumbiai peso

en: Costa Rican Colón
hu: Costa Rica-i colón

en: Cuban Convertible Peso
hu: Kubai konvertibilis peso

en: Cuban Peso
hu: Kubai peso

en: Cape Verdean Escudo
hu: Zöld-foki köztársasági escudo

en: Czech Republic Koruna
hu: Cseh korona

en: Djiboutian Franc
hu: Dzsibuti frank

en: Kroner
hu: Korona

en: Dominican Peso
hu: Dominikai peso

en: Algerian Dinar
hu: Algériai dinár

en: Santeem
hu: Centime

en: Estonian Kroon
hu: Észt korona

en: Krooni
hu: Korona

en: Egyptian Pound
hu: Egyiptomi font

en: Piastr
hu: Piaszter

en: Eritrean Nakfa
hu: Eritreai nakfa

en: Ethiopian Birr
hu: Etiópiai birr

en: Santim
hu: Centime

en: Fijian Dollar
hu: Fidzsi dollár

en: Falkland Islands Pound
hu: Falklandi font

en: British Pound Sterling
hu: Angol font

en: Ghanaian Cedi
hu: Ghánai cedi

en: Gibraltar Pound
hu: Gibraltári font

en: Gambian Dalasi
hu: Gambiai dalasi

en: Guinean Franc
hu: Guineai frank

en: Guatemalan Quetzal
hu: Guatemalai quetzel

en: Quetzales
hu: Quetzel

en: Guyanaese Dollar
hu: Guyanai dollár

en: Honduran Lempira
hu: Hondurasi lempira

en: Lempiras
hu: Lempira

en: Croatian Kuna
hu: Horvát kuna

en: Haitian Gourde
hu: Haiti gourde

en: Indonesian Rupiah
hu: Indonéziai rúpia

en: Rupiahs
hu: Rúpia

en: New Shekels
hu: Új sékel

en: Indian Rupee
hu: Indiai rúpia

en: Rupee
hu: Rúpia

en: Icelandic Króna
hu: Izlandi korona

en: Kronur
hu: Korona

en: Jamaican Dollar
hu: Jamaicai dollár

en: Jordanian Dinar
hu: Jordán dinár

en: Kenyan Shilling
hu: Kenyai schilling

en: Shilling
hu: Schilling

en: Comorian Franc
hu: Comorei frank

en: South Korean Won
hu: Dél-koreai won

en: Kuwaiti Dinar
hu: Kuvaiti dinár

en: Cayman Islands Dollar
hu: Kajmán-szigeteki dollár

en: Laotian Kip
hu: Laoszi új kip

en: Kips
hu: Kip

en: Lebanese Pound
hu: Libanoni font

en: Piastre
hu: Piaszter

en: Sri Lanka Rupee
hu: Srí Lankai rúpia

en: Liberian Dollar
hu: Libériai dollár

en: Lesotho Loti
hu: Lesothoi maloti

en: Loti
hu: Meloti

en: Lithuanian Litas
hu: Litván litas

en: Latvian Lats
hu: Lettországi lat

en: Libyan Dinar
hu: Líbiai dinár

en: Myanma Kyat
hu: Myanmari kyat

en: Mongolian Tugrik
hu: Mongol tugrik

en: Tugriks
hu: Tugrik

en: Macanese Pataca
hu: Makaói pataca

en: Mauritanian Ouguiya
hu: Mauritániai ouguiya

en: Maltese Pound
hu: Máltai font

en: Mauritian Rupee
hu: Mauritiusi rúpia

en: Malaysian Ringgit
hu: Malajziai ringgit

en: Ringgits
hu: Ringgit

en: Mozambican Metical
hu: Mozambik új metical

en: Namibian Dollar
hu: Namíbiai dollár

en: Nigerian Naira
hu: Nigériai naira

en: Nicaraguan Cordoba Oro
hu: Nicaraguai Córdoba

en: Krone
hu: Korona

en: Nepalese Rupee
hu: Nepáli rúpia

en: Panamanian Balboa
hu: Panamai balboa

en: Peruvian Nuevo Sol
hu: Perui új sol

en: Nuevos Sole
hu: Új sol

en: Papua New Guinean Kina
hu: Pápua Új-Guineai kina

en: Philippine Peso
hu: Fülöp-szigeteki peso

en: Pakistani Rupee
hu: Pakisztáni rúpia

en: Paraguayan Guarani
hu: Paraguayi guaraní

en: Qatari Rial
hu: Katari riál

en: Rial
hu: Riál

en: Rhodesian Dollar
hu: Rodéziai dollár

en: Romanian Leu
hu: Román lej

en: Leu
hu: Lej

en: Serbian Dinar
hu: Szerb dínár

en: Dinars
hu: Dinár

en: Saudi Riyal
hu: Szaúdi riál

en: Riyals
hu: Riál

en: Solomon Islands Dollar
hu: Salamon-szigeteki dollár

en: Seychellois Rupee
hu: Seychelle-szigeteki rúpia

en: Old Sudanese Dinar
hu: Régi szudáni dinár

en: Kronor
hu: Korona

en: Saint Helena Pound
hu: Szent Ilona-i font

en: Sierra Leonean Leone
hu: Sierra Leone-i leone

en: Somali Shilling
hu: Szomáliai schilling

en: Surinamese Dollar
hu: Surinami dollár

en: Suriname Guilder
hu: Surinami gulden

en: São Tomé and Príncipe Dobra
hu: São Tomé Principe-i dobra

en: Syrian Pound
hu: Szír font

en: Swazi Lilangeni
hu: Szváziföldi lilangeni

en: Thai Baht
hu: Thaiföldi baht

en: Tunisian Dinar
hu: Tuniszi dinár

en: Tongan Paʻanga
hu: Tonga-szigeteki paanga

en: Paʻanga
hu: Paanga

en: Turkish Lira
hu: Török líra

en: Trinidad and Tobago Dollar
hu: Trinidad és Tobagói dollár

en: New Taiwan Dollar
hu: Tajvani dollár

en: New Dollar
hu: Új dollár

en: Tanzanian Shilling
hu: Tanzániai schilling

en: Ukrainian Hryvnia
hu: Ukrán hrivnya

en: Kopiyka
hu: Kopejka

en: Hryvnia
hu: Hrivnya

en: Ugandan Shilling
hu: Ugandai új schilling

en: United States Dollar
hu: USA dollár

en: Uruguayan Peso
hu: Uruguay-i peso

en: Venezuelan Bolívar Fuerte
hu: Venezuelai bolivár

en: Bolivares Fuerte
hu: Bolivár

en: Vietnamese Dong
hu: Vietnami dong

en: Hà
hu: Ha

en: Vanuatu Vatu
hu: Vanuatu vatu

en: Samoan Tala
hu: Samoa-szigeteki tala

en: CFA Franc BEAC
hu: CFA FRANK 1* (BEAC)

en: East Caribbean Dollar
hu: Kelet-karibi dollár

en: CFA Franc BCEAO
hu: CFA Frank (BCEAO)

en: CFP Franc
hu: CFP Frank

en: Yemeni Rial
hu: Jemeni riál

en: South African Rand
hu: Dél-afrikai rand

en: Zambian Kwacha
hu: Zambiai kwacha

en: Russian Ruble
hu: Orosz rubel

en: Ruble
hu: Rubel

en: Iranian Rial
hu: Iráni riál

en: Bulgarian lev
hu: Bolgár leva

en: Lev
hu: Leva

en: United Arab Emirates Dirham
hu: Arab emírségi dirham

en: Moroccan Dirham
hu: Marokkói dirham

en: Dirhams
hu: Dirham

en: Polish Złoty
hu: Lengyel zloty

en: Złotych
hu: Zloty

en: Notification Email
hu: Értesítő email

en: Kazakhstani tenge
hu: Kazahsztáni tenge

en: Israeli New Shekel
hu: Izraeli új sékel

en: Belarusian ruble
hu: Belarusz rubel

en: Kyrgyzstani Som
hu: Kirgiz szom

en: Som
hu: Szom

en: Moldovan leu
hu: Moldován lej

en: Lei
hu: Lej

en: Yuan
hu: Jüan

en: Macedonian denar
hu: Macedón dénár
