Simple Global Filter (2.0.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Label
it: Etichetta

en: All
it: Tutti

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Filters
it: Filtri

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Global
it: Globale

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: exposed
it: esposto

en: grouped
it: raggruppati
