Simple Glossary (8.x-1.12) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Help
fa: راهنما

en: Term
fa: کلمه

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Definition
fa: تعریف

en: Keyword
fa: کلید کلمه

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها
