Simple Glossary (8.x-1.5) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Help
pt: Ajuda

en: Background Image
pt: Imagem de fundo

en: Term
pt: Termo

en: Configuration
pt: Configuração

en: Page Title
pt: Título da Página

en: Definition
pt: Definição

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos
