Simple Google Maps (8.x-1.2) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: Language
nl: Taal

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Link text
nl: Linktekst

en: Map
nl: Landkaart

en: Satellite
nl: Satteliet

en: Hybrid
nl: Hybride

en: Map type
nl: Kaartsoort

en: Google Maps API key
nl: Google Maps-API-sleutel

en: Zoom level
nl: Zoomniveau

en: Terrain
nl: Terrein

en: Field types
nl: Veldtypes

en: Width of embedded map
nl: Breedte van ingesloten kaart

en: Link to map
nl: Link naar kaart

en: Map Type: @map_type
nl: Kaarttype: @map_type

en: Language: @language
nl: Taal: @language
