Simple Groups (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Groups
it: Gruppi

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Email
it: E-mail

en: Active
it: Attivo

en: Filter
it: Filtra

en: Group ID
it: ID Gruppo

en: URL alias
it: Alias URL

en: Inactive
it: Inattivo

en: Owner
it: Proprietario

en: Created on
it: Creato il

en: @type %title has been created.
it: @type %title è stato creato.

en: @type %title has been updated.
it: Il @type %title è stato aggiornato.
